Aktuelnosti

Najnovije aktuelnosti vezane za seminare, predavanja, letnje i zimske škole, kongrese i stručne skupove.

2019. godina

“Priručnik za roditelje”
Antidoping agencije republike srbije

U Sremskim Karlovcima je od 19. Do 21. Septembra održana naučna konferencija sa temom:

“Etika i struka”

U organizaciji pedagoga fizičke kulture srbije pod pokroviteljstvom pokrajinskog sekretarijata za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost Vojvodine

U video galeriji postavljen je materijal na temu:

“Čas bacanja kugle 2. Deo”

Poštovane kolege,

Društvo pedagoga fizičke kulture Srbije i FIEP za Srbiju uz podršku pokrajinskog sekretarijata za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost organizuju konferenciju sa temom “Etika i struka”, na kojoj će se ova naučna disciplina o moralu, kao civilizacijske kategorije, sagledati iz više uglova uz učešće istaknutih teoretičara sporta, filozofije, sociologije i teologije.

U prilog opredeljenja da etika i struka bude tema ove konferencije je činjenica da vreme u kome živimo, prepuno tehnološkog ubrzanja, predstavlja izazov za svaku struku i nauku, i to bez obzira da li se radi o prirodnnim ili društvenim naukama i strukama koje baštine njihova dostignuća.

U prilogu je postavljen dopis sa potrebnim informacijama u vezi sa učešćem u radu konferencije.
U očekivanju susreta,

Srdačno,
Mr verica đukić

U video galeriji postavljene su dve teme iz najavljenog serijala:

“Pripremne vežbe estetskog oblikovanja pokreta”
• Obuka osnovnih vežbi na tlu

U okviru 27. Otvorenog Ski festivala Kopaonik 2019. Održana je

6. Međunarodna naučna konferencija

U narednom periodu biće prikazan serijal koji se odnosi na sledeće teme:

• I Osnovi estetskog oblikovanja pokreta
• II Obuka osnovnih vežbi na tlu
(moguća kombincija za obavezni sastav)
• III Obuka osnovnih elemenata na niskoj gredi i preskoku
(moguća kombincija za obavezni sastav)
• IV Organiazcija časa vežbi na tlu i spravama (primer)
• V Vežbe rekvizitima u sportsko-ritmičkoj gimnastici

Osnovni cilj serijala je da se, osim standardnih metoda u obučavanju i uvežbavanju sadražaja iz programa školskog fizičkog vaspitanja koji su konvencionalne strukture, prikažu i one metode iz neposredne prakse za koje se pretpostavljalo, ali i potvrdila njihova značajna obrazovna vrednost. Ove metode zasnivaju se na fiziološko-psihološkim saznavanjem o funkcionalnim promenama u organizmu pri mišićnoj delatnosti. Prikazane vežbe primenjene su sa učenicima jednog odeljenja petog razreda oš “dr jovan cvijić“ u zrenjaninu (sala za vežbanje po normativu, osrednje opremljena) i jednog odeljenja petog razreda oš „dr aleksandar sabovljev“ u ečki (adaptirana prostorija manjih dimenzija opremljena neophodnim spravama i rekvizitima, neke i u ličnoj izradi aktiva nastavnika.