Početni položaj: Vežbač se nalazi u spetnom stavu ispred strunjače na udaljenosti oko jedan metar, telo zategnuto u zglobovima kuka, nogu, ruke u uzručenju. Nastavnik je sa jedne strane (na prikazu sa leve strane) i sve vreme je u kontaktu sa vežbačem (od početnog položaja do završnog):

• Nastavnik levom rukom pridržava vežbača ispod leve nadlaktice,

• Desnom ispod butane leve (zamašne),

• Iskorakom desne (odrazne), zamahom leve (zamašne) nazad i gore (uz pomoć nastavnika) i nagibom tela vežbač postavlja dlanove na tlo, a da mu pri tom nastavnik “vodi” ruku do kraja ove faze kretanja (dodira ruku na tlo),

• Nastavnik prehvata obe noge u sunožnom položaju i blokira dalje kretanje tela da ne bi došlo do “prebacivanja”.

• Vežbu zavrsiti kolutom napred.

← Nazad na Obuka osnovnih vežbi na tlu